مشاوره تخصصی :66989377-09212389624-09217199720-ایمیل:info@npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس

www.npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی و پژوهشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های صنعتی و تحقیقاتی در خدمت همه شرکت ها و صنایع و ارگان ها و سازمانهای دولتی می باشد       موسسه پژوهشی آموزشی نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های آموزشی و تحقیقاتی در خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور می باشد      

.توسعه سریع در شبکه‌های بی‌سیم و ازدیاد تجهیزاتی مثل رایانه‌های قابل حمل، PDA ها، تلفن‌های همراه و همچنین کاربردهای نظامی شبکه بی‌سیم، شبکه‌های اقتضایی بخصوص شبکه‌های اقتضایی سیار یا MANET را به عنوان یکی از شبکه‌های اصلی و پرکاربرد مخابرات مطرح کرده است. شبکه-های MANET مجموعه از گره‌هایی متحرک می‌باشند که بدون هیچگونه پیکربندی و زیرسازی آرایش یافته‌اند.

در این نوع شبکه ها،گره‌ها می‌توانند آزادانه حرکت کرده و با گره های دیگری که در محدوده رادیویی آنها قرار دارد، از طریق یک کانال مشترک به تبادل داده بپردازند. 
وجود مسیر در کاربردهای اضطراری یا جستجو به عنوان یکی از مشخصه‌های کلیدی در این نوع کاربردها مطرح می‌باشد و همچنین در کاربردهایی مثل ارتباط بی‌سیم در حسگرهای شبکه‌های بی‌سیم، کمینه مصرف انرژی از مشخصه‌های مهم کیفیت سرویس می‌باشد. 

نرم افزار NS2 بر روی چندین نوع سیستم عامل سازگار با یونیکس (همچون FreeBSD, لینوکس Linux, سانSunOS, سولاریسSolaris ) تولید و گسترش یافته است و بنابرین بر روی این سیستم‌ها به راحتی نصب خواهد شد.

نرم افزار NS2 بر روی چندین نوع سیستم عامل سازگار با یونیکس (همچون FreeBSD, لینوکس Linux, سانSunOS, سولاریسSolaris ) تولید و گسترش یافته است و بنابرین بر روی این سیستم‌ها به راحتی نصب خواهد شد.

نرم افزار NS2 بر روی سیستم عامل ویندوز نیز قابل نصب است اما به Cygwin نیاز دارد. و البته چون نصب آن مشکلات بیشتری دارد در اینجا به آن نمی پردازیم.

برای اجرای نرم افزار NS2 و سپس آنالیز داده‌ها به چندین نرم افزار دیگر نیاز است که می‌توانید هر یک آن‌ها را به طور مجزا نصب کنید.

اما بسته all-in-one نرم افزار NS2 همه بسته های ضروری را به همراه دارد و استفاده از آن ساده‌تر است.

در این راهنما نحوه نصب بسته all-in-one نرم افزار NS2 نسخه 2.35 را بر روی توزیع اوبونتو UBUNTU از لینوکس Linux با پشتیبانی طولانی مدت، نسخه 14.04 آموزش می دهیم.

NS2 چیست ؟ NS2 یا ان اس تو یک شبیه ساز شبکه های مخابراتی است که با زبان C یا ++C نوشته شده است. این شبیه ساز بروی سیستم عامل یونیکس یا لینوکس تست شده و با استفاده از نرم افزار Cygwin بر روی سیستم عامل ویندوز نیز قابل اجرا می باشد. قابل ذکر است که کرنل اصلی این شبیه ساز با زبان ++C نوشته شده است ولی کاربر از طریق زبان TCL با آن ارتباط برقرار می کند .

از طریق دستورات TCL مجموعه ویژگی های شبیه ساز توپولوژی شبکه , مشخصات لینک , نوع ترافیک یا پرتکل , سناریو شبکه تحت مطالعه  ,وصل و قطع اتصالات , تغییر توپولوژی شبکه , پردازش ضبط داده ها مورد استفاده قرار می گیرد .

نرم افزار NS2 ، یک شبیه ساز مبتنی بر رخداد است که در دانشگاه کالیفرنیا برکلی طراحی و پیاده سازی شده است .

نرم افزار NS2 قادر است طیف وسیعی از پروتکل ها و همبندی های شبکه های محلی و گسترده را شبیه سازی نماید .

 

 لازم به تذکر است که به سبب فراگیری و محبوبیت اینترنت ، و خانواده پروتکل TCP / IP به عنوان یکی از اجزائ تفکیک ناپذیر ان ،نرم افزار NS2 قابلیتهای قابل توجهی در شبیه سازی خانواده پروتکل فوق از خود نشان می دهد .

 

نرم افزار NS2 پروتکلهایی نظیر ، UDP ، TCP رفتار منابع مولد ترافیک نظیر پروتکلهای ، VBR ، CBR ، WEB ، FTP ، Telnet مکانیزمهای مدیریت صف در مسیریابها مانند ، RED ، Drop Tail و CBQ و الگوریتمهای مسیریابی نظیر دایجسترا و امثالهم را مهیا می نماید .

علاوه بر اینها نرم افزار NS2 مکانیزمهای چندپراکنی و برخی از پروتکلهای دسترسی به رسانه برای شبیه سازی شبکه های محلی را نیز در اختیار میگذارد .

نرم افزار NS2 در حال حاضر به عنوان بخشی از پروژه VINT است .

در حال حاضر نگارش دوم نرم افزار NS2 با بهره گیری از قابلیتهای زبان برنامه نویسی ++C و زبان برنامه نویسی OTcl طراحی وپیاده سازی شده است .

که زبان برنامه نویسی OTcl زبانی اسکریپتی با ساختار نگارشی زبان برنامه نویسی Tcl بعلاوه امکانات و تواناییهای شی گرایی است .

قابلیتهای شی گرایی و افزوده شده به زبان برنامه نویسی Tcl در دانشگاه MIT طراحی و پیاده سازی گردیده است .

در یک نگاه ساده شده از دید کاربر ،نرم افزار NS2 یک مفسر اسکریپت های OTcl است که از کتابخانه اشیائ و اجزائ شبکه ، زمانبند رخدادهای شبیه سازی ، و واحدهای کتابخانه ای برپایی شبکه تشکیل شده است 

 

 

***مشاوره انجام پایان نامه با نرم افزار ان اس تو ( Ns2) با  کارشناسان مجرب در موسسه نوآوران پژوهش اورانوس پذیرفته می شود.

*** آموزش و تدریس نرم افزار ان اس تو ( Ns2) با کارشناسان مجرب در موسسه نوآوران پژوهش اورانوس پذیرفته می شود.

 

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری با استفاده از نرم افزار Ns2 در گرایش های برق الکترونیک و کامپیوتر نرم افزار و شبکه های کامپیوتری با استفاده از متخصصین این نرم افزار پذیرفته خواهد شد.

 

آموزش و مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری با نرم افزار Ns2
آدرس ما در گوگل مپ
سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب
سامانه دانلود مقاله و کتاب
دیکشنری آنلاین

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه اورانوس می باشد.

طراحی شده توسط رسپیناوب

https://telegram.me/npuranus