مشاوره تخصصی :66989377-09212389624-09217199720-ایمیل:info@npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس

www.npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی و پژوهشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های صنعتی و تحقیقاتی در خدمت همه شرکت ها و صنایع و ارگان ها و سازمانهای دولتی می باشد       موسسه پژوهشی آموزشی نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های آموزشی و تحقیقاتی در خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور می باشد      

این تحقیقات که در استرالیا انجام شده ظاهرا عجیب به نظر می رسد اما محققان نشان داده اند که می توان از آن به عنوان یک ایده کاربردی برای نجات محیط زیست در مواقع بحرانی نظیر نشت نفت از چاههای نفت استفاده کرد.

به گفته محققان، اینکه بتوان از یک ماده ارزان و طبیعی برای پاکسازی لکه های نفتی استفاده کرد کمک زیادی به حفظ محیط زیست زمین می کند حال آنکه فعلا برای این منظور از ترکیبات گران قیمت و معمولا سمی استفاده می شود.

ربکا پاگنوکو از محققان دانشگاه فناوری سیدنی می گوید: مواد مختلف زیادی برای جمع آوری لکه های نفتی وجود دارد که اکثر آنها مواد ترکیبی و شامل ساختارهای پلی پروپیلن و سایر انواع پلیمرهای پلاستیکی هستند. به عقیده وی، این ترکیبات خود می توانند لطمات دیگری به محیط زیست وارد کنند.

در حال حاضر از موهای بند در ساخت کلاه گیس استفاده می شود اما این محقق و همکارانش نشان داده اند که از موهای کوتاه دورریز می توان به یکی از مهمترین صنایع دنیا یعنی نفت کمک کرد.

محققان نشان داده اند که مو یک جاذب زیستی طبیعی و مؤثر است که بین ۳ تا ۹ برابر وزنش نفت جذب می کند.
آدرس ما در گوگل مپ
سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب
سامانه دانلود مقاله و کتاب
دیکشنری آنلاین

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه اورانوس می باشد.

طراحی شده توسط رسپیناوب

https://telegram.me/npuranus