مشاوره تخصصی :66989377-09212389624-09217199720-ایمیل:info@npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس

www.npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی و پژوهشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های صنعتی و تحقیقاتی در خدمت همه شرکت ها و صنایع و ارگان ها و سازمانهای دولتی می باشد       موسسه پژوهشی آموزشی نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های آموزشی و تحقیقاتی در خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور می باشد      

دانشجویان دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند برای نخستین‌بار موفق به تولید سیستمی شدند که در اتوبوس‌ها تعبیه‌ می‌گردد و سوخت موردنیاز آن‌ها را از بنزین به اسید فرمیک مشهور به اسید مورچه تغییر می‌دهد. اتوبوس‌هایی که باک آن‌ها از این سیستم بهره بگیرند هیچ احتیاجی به بنزین ندارند و سازگار با محیط‌زیست بوده و بدون هیچ مشکلی در جاده‌ها تردد خواهند کرد. این سیستم طراحی‌شده توسط دانشجویان آیندهوون شامل یک موتور الکتریکی است که به یک تریلر کوچک موسوم به REX وصل شده و اسید مورچه را به برق تبدیل می‌کند.

اسید فرمیک یا متانوئیک اسید، ساده‌ترین عضو گروه کربوکسیلیک اسیدها بوده و در نیش حشراتی مانند مورچه و زنبور وجود دارد، به‌همین دلیل به اسید مورچه نیز مشهور است و علاوه‌بر طبیعت در کارخانه‌های صنعتی نیز تولید می‌شود.

این مدل ساخته‌شده 42 هزار برابر قدرتمندتر از مدل قبلی از همین سیستم است که سال گذشته بر روی اتوبوس‌ها امتحان شده بود. سیستم ساخته‌شده، 25 کیلووات قدرت داشته و قرار است اتوبوس‌های تولیدشده با این فناوری و سوخت، تا پایان سال جاری میلادی تولید و روانه جاده‌ها شوند.

 
آدرس ما در گوگل مپ
سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب
سامانه دانلود مقاله و کتاب
دیکشنری آنلاین

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه اورانوس می باشد.

طراحی شده توسط رسپیناوب

https://telegram.me/npuranus