مشاوره تخصصی :66989377-09212389624-09217199720-ایمیل:info@npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس

www.npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی و پژوهشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های صنعتی و تحقیقاتی در خدمت همه شرکت ها و صنایع و ارگان ها و سازمانهای دولتی می باشد       موسسه پژوهشی آموزشی نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های آموزشی و تحقیقاتی در خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور می باشد      

گر شما هم این جستجو را انجام دهید خواهید دید که گوگل برای شما مجموع ای از تصاویر سیاه و سفید از کودکان (اغلب) سفید پوست را برای شما نمایش خواهد داد. اگر انتظار دارید با پایین آوردن اسکرول این تصاویر به هدف شما نزدیک شود می‌توانید امتحان کنید، متاسفانه باز هم روند ادامه داشته و گوگل اشتباه می‌کند!

این اشتباه تنها به گوگل ختم نمی‌شود، Bing هم در این مورد گول می‌خورد!

ایراد پیش آمده دقیقا به وجود کلمات ‘black’ و ‘portraits’ در عبارت بر می‌گردد. گوگل تصور می‌کند کاربر دنبال تصاویر “سیاه و سفید” است. وقتی کاربر عبارت ‘black baby photos’ را جستجو می‌کند گوگل درست به هدف زده و نتیجه حاصله کودکن سیاه پوست است.

مسلما می‌دانیم که الگوریتم به کار رفته در گوگل نژادپرست نیست، پس این مشکل مربوط می‌شود به هوش مصنوعی به کار گرفته شده در موتور جستجو و فرآیندی که منجر به جواب اشتباه می‌شود.

این مشکل تنها به زبان انگلیسی خلاصه نمی‌شود، در زبان فارسی هم مشکلات اینچنینی به صورت واضح وجود دارد! مخصوصا در عبارات یا کلماتی که معنا‌های چند گانه دارند، مثلا “شیر”، “کشتی” و … مثلا در صورتی که عبارت “شیر رنگی” را جستجو کنید به مجموعه متناقضی از نتایج دست خواهید یافت!
آدرس ما در گوگل مپ
سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب
سامانه دانلود مقاله و کتاب
دیکشنری آنلاین

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه اورانوس می باشد.

طراحی شده توسط رسپیناوب

https://telegram.me/npuranus