مشاوره تخصصی :66989377-09212389624-09217199720-ایمیل:info@npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس

www.npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی و پژوهشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های صنعتی و تحقیقاتی در خدمت همه شرکت ها و صنایع و ارگان ها و سازمانهای دولتی می باشد       موسسه پژوهشی آموزشی نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های آموزشی و تحقیقاتی در خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور می باشد      

شرکت کره ای TEGway یک ابزار برقی حرارتی منعطف و کوچک به نام TED طراحی کرده که به سرعت گرم یا سرد می‌شود و بازه حرارتی آن از ۴ تا ۴۰ درجه سلیسیوس در نوسان است.

به گزارش ایتنا از مهر،‌کاربر این ابزار می‌تواند در آن واحد گرما یا سرما را در نقاط مختلف آن احساس کند که این امر منجر به شبیه سازی حس درد بر روی پوست بدن نیز می شود.

دستگاه تولیدی این شرکت ThermoReal نام دارد و قرار است با نصب آن بر روی جوی استیک ها، دستکش‌ها، صندلی‌ها، لباس‌ها و ... تجربه جدیدی از کاربرد فناوری واقعیت مجازی به افراد منتقل شود.

این دستگاه با برقراری جریان الکتریکی در مجموعه‌ای از نیمه هادی‌های برقی حرارتی خود، جریان گرما یا سرما را بین لایه‌های بالایی و پایینی دستگاه برقرار می‌سازد. انعطاف این سیستم و قابلیت افزودن آن به دستگاه‌های مختلف برقی، آن را به گزینه‌ای جذاب برای شرکت‌های فناوری مبدل کرده است.

به عنوان مثال با افزودن این سیستم به دسته‌های بازی می‌توان حس گرما و سرما و درد را در صحنه‌های مختلف به کاربر منتقل کرد. همچنین استفاده از ابزار مذکور در کنار هدست‌های واقعیت مجازی باعث می‌شود کاربر نه تنها خود را از نظر فیزیکی در آن محیط حس کند، بلکه به علت القای احساس تغییر دما شرایط برای کاربران به طور کامل تری بازسازی خواهد شد. شرکت سازنده در حال مذاکره با تعدادی از شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری برای افزودن TED به تولیدات آنهاست.
آدرس ما در گوگل مپ
سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب
سامانه دانلود مقاله و کتاب
دیکشنری آنلاین

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه اورانوس می باشد.

طراحی شده توسط رسپیناوب

https://telegram.me/npuranus