مشاوره تخصصی :66989377-09212389624-09217199720-ایمیل:info@npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس

www.npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی و پژوهشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های صنعتی و تحقیقاتی در خدمت همه شرکت ها و صنایع و ارگان ها و سازمانهای دولتی می باشد       موسسه پژوهشی آموزشی نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های آموزشی و تحقیقاتی در خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور می باشد      

تیمی از دانشمندان بلژیکی موفق به ساخت یک دستگاه جیبی شده‌اند که می‌تواند برق تولید کرده و هوای کثیف را نیز تصفیه می‌کند. 

این دستگاه برای عملکرد مثبت باید در معرض نور خورشید قرار بگیرد تا قادر به تولید گاز هیدروژن و از بین بردن آلودگی هوا باشد. 

این کاتالیزور که توسط محققان دانشگاه انتورپ و دانشگاه لوون بلژیک ساخته شده، دارای دو قسمت بوده که توسط پوششی از هم جدا شده‌اند؛ هوای آلوده در یک طرف این دستگاه تصفیه شده و در طرف دیگر، آلودگی به گاز هیدروژن تبدیل می‌شود.

محققان باور دارند، این دستگاه می‌تواند کارایی بیشتری داشته باشد و هنوز زمان نیاز دارند تا بتوانند روی آن کار کنند و بیشتر از تصفیه هوا از آن توقع داشته باشند. 

به نظر می‌آید عملکرد این دستگاه پیچیده باشد؛ از این جهت که این دستگاه از نور خورشید برای ایجاد واکنش‌های شیمیایی تولید کننده انرژی استفاده می‌کند، می‌توان آن را به پنل‌های خورشیدی تشبیه کرد؛ تنها با این تفاوت که جریان الکتریسیته در این دستگاه به طور مستقیم تولید نمی‌شود. 

هدف محققان این است که از نور خورشید، به عنوان فرآیندهای اساسی در تکنولوژی استفاده کنند. در پوششی که دو قسمت دستگاه را از یکدیگر جدا می‌کند، از مواد نانو ویژه استفاده شده است. 

 
آدرس ما در گوگل مپ
سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب
سامانه دانلود مقاله و کتاب
دیکشنری آنلاین

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه اورانوس می باشد.

طراحی شده توسط رسپیناوب

https://telegram.me/npuranus