مشاوره تخصصی :66989377-09212389624-09217199720-ایمیل:info@npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس

www.npuranus.ir

موسسه نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی و پژوهشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های صنعتی و تحقیقاتی در خدمت همه شرکت ها و صنایع و ارگان ها و سازمانهای دولتی می باشد       موسسه پژوهشی آموزشی نوآوران پژوهش اورانوس با کادر مجرب علمی و تحقیقاتی و آموزشی از بهترین دانشگاه های کشور برای مشاوره های آموزشی و تحقیقاتی در خدمت همه دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور می باشد      

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راحله محمدپور مجری پروژه «ساخت سلول های  فوتوولتایی نانوساختاری هیبریدی معدنی/بیولوژیکی» که این طرح را با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به اتمام رسانده اظهار کرد: به علت محدود بودن منابع فسیلی در چند سال آینده چاره ای جزء استفاده از انرژی های تجدید پذیر و پاک وجود ندارد و این مسئله رویکردی جهانی است. در میان انرژی های تجدیدپذیر نیز انرژی خورشیدی از پاک ترین انرژی ها است که در کشور ما نیز به وفور وجود دارد.

محمدپور ادامه داد: بنابراین محققان در کشورهای مختلف برای بهره وری از این انرژی به دنبال ساخت و تولید سلول های خورشیدی با بازدهی بالا، هزینه تولید پایین و پایداری زیاد هستند. در این طرح نیز ساخت سلول های فوتوولتایی مد نظر قرار گرفت تا سلول های خورشیدی شبیه به برگ را تولید کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف همچنین ابراز کرد: در واقع با استفاده از مواد بیولوژیکی موجود فرآیندی مشابه فتوسنتز را در سلول های خورشیدی شبیه سازی کنیم تا با استفاده از پروتئین و کلروفیل فتوالکترون های نانو ساختار حساس شوند. این سلول خورشیدی در مقیاس آزمایشگاهی ساخته شده است البته با وجود هزینه ساخت پایین این سلول ها به علت وجود الکترولیت مایع این سلول ها مشکل پایداری دارند.

تحقیقات در حوزه پایداری سلول های خورشیدی در مرز دانش قرار داشته و محققان در این حوزه مشغول فعالیت هستند
آدرس ما در گوگل مپ
سامانه دانلود رایگان مقاله و کتاب
سامانه دانلود مقاله و کتاب
دیکشنری آنلاین

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه اورانوس می باشد.

طراحی شده توسط رسپیناوب

https://telegram.me/npuranus